Hakkımızda

Yılların bizlere kazandırdığı tecrübe ile sizlere hizmet veriyoruz.

ETALONPLUS Hassas Ölçüm Sistemleri SAN.VE TİC. A.Ş  olarak mevcut yerinde, 2003 yılında UKS adıyla Kalibrasyon Laboratuarı olarak BURSA`da kurulmuştur.
Sahip olduğu uzman personel, yeterli ekipman ve uygun laboratuvar şartlarıyla müşteri odaklılığı esasına göre hizmet vererek kısa sürede sektöründe lider kuruluşlara hizmet  vermeyi başarmıştır.

2005 yılında TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre akredite olmuştur.
Yurtiçi ve yurtdışında yapılan laboratuvarlar arası karşılaştırmalarda başarılı sonuçlar elde etmiştir.
Sürekli iyileşmeyi ve gelişmeyi hedefleyen şirketimiz akreditasyon kapsamını her geçen yıl büyütmüştür.

Firmamız 2011 yılından itibaren ürün kontrol mastarları, karakteristik ve delik konum (GDT) ölçümleri için özel kontrol mastarları ve müşterilerimizin talepleri doğrultusunda özel makine tasarımları yapmaktadır. 

2015 yılında kurulan fabrikamız ile mastar ve makine imalatı firma bünyesinde yapılmaya başlanmıştır. 
2016 yılı ile birlikte titreşim test fikstürlerinin tasarımı ve analizlerini yapmaya başlamıştır.
2018 Yılında üç ortak olarak sürdürdügümüz faliyetlerimizi stratejik bir kararla ortaklık yapımızı degiştirerek , kalibrasyon laboratuarı faliyetlerimizi bırakıp yeni  şirket yapısıyla 02.10.2018 tarihinde ETALONPLUS Hassas Ölçüm Sistemleri SAN.VE TİC. A.Ş olarak faliyetlerimize devam etmekteyiz.

2020 yılından itibaren proje bazlı üretim faaliyetlerimize müşterilerimizin talepleri doğrultusunda seri üretim ve montaj faaliyetlerimizi de ekleyerek her geçen gün genişleyen müşteri portföyümüzle yolumuza devam etmekteyiz.Ürettiğimiz seri imalat parçaları için mastar ve aparatlarımızı kendimiz üretiyor aynı zamanda müşteri talepleri doğrultusunda parçalarımız için montaj hatlarımızda montaj ve paketleme faaliyetleri yürütüyor üretimde yarattığımız esneklikle müşterilerimizin tüm taleplerini karşılıyoruz.

2022 yılında bünyemize ETATEKNİK A.Ş firmasını dahil ederek kapalı alanımızı 1200m2'ye çıkardık.